021-86129550 شهرک غرب،رو به روی میلاد نور، مجتمع تجاری اداری ستین،طبقه سوم

وکیل خانواده

1400/06/27
بازدید : 4,329
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 10

وکیل خانواده ، چتری از جنس قانون برای خانواده ی شما

در طول تاریخ ، خانواده به عنوان مهم ترین و مقدس ترین نهاد بشری شناخته شده است. نهادی پایدار که حفظ و صیانت از آن به بهترین شکل ممکن در تمامی نظام های حقوقی دنیا به چشم می خورد. اما گاهی این نهاد مقدس با شرایطی مواجه می شود که بحث دعاوی خانوادگی مطرح می گردد. اینجاست که تخصص وکیل خانواده بهتر و پررنگ تر مشخص می گردد. به نظر شما وکیل خانواده چه تخصصی دارد؟ چه حوزه ی کاری برای او تعریف شده است ؟

 

تعریف وکیل خانواده

بنابر ماده ی 656 قانون مدنی ، وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین، طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می نماید. معنای لغوی وکالت واگذار کردن و تفویض می باشد. پس با چنین اوصافی وکیل اینگونه تعریف می شود: شخصی که از طرف فرد دیگر ( شخص حقیقی یا حقوقی ) به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مامور می شود.

در حقوق ایران از لحاظ آکادمیک و رسمی هیچ وکیل تخصصی تعریف نشده است. برای مثال در رشته ی پزشکی ، تخصص تعریف شده است و فرد می تواند برای آینده ی خود تخصص مورد نظر خود را انتخاب کند مانند متخصص مغز و اعصاب یا متخصص زنان اما در رابطه با امر وکالت چنین نیست.

وکلا با حداقل مدرکی که می توانند کار خود را آغاز نمایند، لیسانس حقوق است. به همین دلیل تخصصی برای آنها از نظر دانشگاهی تعریف نشده است . اما بسیاری از وکلا پس از ورود به بازار کار گرایش حقوقی خاصی را انتخاب می کنند. گرایش هایی مانند خانواده ، جزا ، حقوق خصوصی و قرارداد ها ، امور تجاری و بانکی ، امور بین المللی و بسیاری گرایش های تخصصی دیگر.

تخصص وکلا با مطالعه و تجربه ی آنها رقم می خورد . یک وکیل خانواده سالها در زمینه ی مسائل حقوقی مربوط به خانواده و حقوق خصوصی مطالعه کرده و با جزییات آن آشناست. از طرفی تجربه ی وکالت پرونده های مرتبط با امور خانواده را در کارنامه ی خود دارد.

وکیل خانواده

حیطه ی تخصصی وکیل خانواده

قانون مدنی ایران در فصلی جداگانه و مفصل به بررسی مسائل مربوط به خانواده پرداخته است. مسایلی از قبیل ازدواج، طلاق ، مطالبه ی مهریه و نفقه ، مسایل مرتبط با جهیزیه از جمله استرداد جهیزیه ، مسایل مربوط به حضانت فرزند ، تمکین و بسیاری مسائل دیگر. تمامی این موارد می تواند در حیطه ی تخصصی وکیل خانواده تعریف شود.

هر فردی که پروانه ی پایه یک وکالت خود را دریافت کرده است می تواند وکالت هر یک از دعاوی فوق را برعهده بگیرد. اما در چنین مواردی صحبت از تخصص و تجربه است و اینجاست که نقش ارزشمند وکیل خانواده مشخص می شود.

همانطور که می دانید بسیاری از دعاوی خانواده ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و به دنبال یکدیگر مطرح می شوند. برای مثال به دنبال دادخواست طلاق ممکن است دادخواست های دیگری نظیر مطالبه ی نفقه و مهریه و یا مساله ی حضانت فرزند مطرح گردد. شکست یا اشتباه در یک دادخواست در روند سایر دادخواست ها موثر است و آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین حضور یک وکیل خانواده آگاه و باتجربه برای شما بسیار سرنوشت ساز است.

 

دلایلی که ضرورت انتخاب وکیل خانواده را تبیین می کند.

شمار پرونده های قضایی مطرح شده در زمینه ی خانواده کم نیست. از طرفی دستگاه قضایی به منظور رسیدگی و حل و فصل اختلافات مطروحه قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری را مدون نموده تا مسیر طرح دعوا و رسیدگی به آن مشخص باشد. اما این یک تخصص ویژه است که فقط وکلا و حقوقدانان از آن آگاه هستند. بنابراین انجام چنین اموری از عهده ی افراد عادی خارج است.

باید بدانید بسیاری از دعاوی خانوادگی تشریفات رسیدگی خاص و متفاوت تری دارند و روند دادرسی آنها مشابه با سایر دعاوی حقوقی نیست. این یعنی در این زمینه درجه ی بالاتری از تخصص و تبحر مورد نیاز است. تخصصی که در غالب وکیل خانواده تعریف می شود.

اگر درگیر دعاوی خانوادگی شده اید و یا نیاز به مشاوره ی حقوقی تخصصی در این زمینه دارید کافیست با باشگاه وکلا در ارتباط باشید. ما تیمی از بهترین وکلای تخصصی ایران را گرد آورده ایم تا بهترین و باتجربه ترین وکیل خانواده را به شما معرفی کنیم.

از یک مشاوره ی حقوقی ساده تا انجام و پیگیری تمامی دعاوی خانواده،  هر آنچه که خواست شما باشد می توانید صفر تا صد قضیه را به دست ما بسپارید.
یک وکیل خانواده ی خوب و باتجربه از آغاز راه همراه شماست و قدم به قدم شما را همراهی خواهد کرد. او در تمامی مراحل رسیدگی و دادرسی پرونده ی شما حضور خواهد داشت و تا رسیدن به نتیجه ی نهایی و صدور حکم قطعی دادگاه کنار شماست.

 

وکیل خانواده

با انتخاب وکیل خانواده در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

آگاه هستید که بررسی و پیگیری مسایل قضایی به خصوص دعاوی خانواده مستلزم صرف زمان و هزینه است. زمانی طولانی و هزینه هایی که کم نیست و در صورتی که راه را اشتباه بروید،  دوچندان خواهد شد. اما با انتخاب یک وکیل خانواده ی خوب و باتجربه می توانید در زمان و بسیاری از هزینه های خود صرفه جویی کرده و درست ترین مسیر ممکن را انتخاب کنید.

خانواده از مباحثی است که پیچیدگی های حقوقی بسیاری دارد. بسیاری از مسائل مرتبط به آن حساس و نیازمند محاسبات دقیق قانونی است. از جمله موارد مربوط به ارث و نفقه. اینها مواردی هزینه بر هستند و امر وکالت چنین پرونده هایی را دقیق تر و تخصصی تر می کند.

یک وکیل خانواده خوب و باتجربه می داند که کی و کجا چه مسائلی را مطرح کند. چگونه از حق موکل خویش دفاع کند و موضوع دعوا را در کوتاهترین زمان ممکن فیصله دهد.

پرونده های قضایی بلاتکلیف در امور خانواده کم نیست. پرونده های بسیاری وجود دارد که خواهان آن سالهاست در تلاش گرفتن حکم طلاق و یا حضانت فرزند خویش است. این پرونده ها می توانست در مدت زمان بسیار کمی به نتیجه برسد اما عدم حضور یک وکیل آگاه و باتجربه  باعث گردیده تا سالهای سال روی میز قاضی خاک بخورد و به هیچ نتیجه ای نرسد. ضمن اینکه طولانی تر شدن روند دادرسی یعنی افزایش هزینه های شما.

 

ویژگی های یک وکیل خانواده ی خوب و باتجربه از دیدگاه باشگاه وکلا

وکیل خوب و باتجربه کم نیست اما پیدا کردن یک وکیل خانواده ی خوب و با تجربه کار آسانی نیست.

به نظر شما یک وکیل خانواده موفق و باتجربه باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ چه چیزی باعث می شود تا به یک وکیل خانواده اعتماد کرده و وکالت پرونده ی خود را به او بسپاریم؟

از دید باشگاه وکلا یک وکیل خانواده ی باتجربه و موفق فردیست که :

  • صاحب علم و تجربه ی کافی در زمینه ی مسائل حقوقی مربوط به خانواده باشد.
  • دارای رزومه ی کاری موفق و قوی باشد و به صورت حرفه ای تخصص خانواده را دنبال کرده باشد.
  • دارای حسن سابقه بوده و منصف باشد. فراموش نکنید رعایت انصاف شرط اصلی رسیدن به عدالت است.
  • دارای وجدان کاری بوده و وظیفه شناس و منظم باشد.
  • پرونده های موفق زیادی در کارنامه ی کاری خود داشته باشد.
  • حرفه ای و متعهد باشد.
  • از اولین قدم تا انتهای راه همراه شما باشد.

به نظر شما مورد بعدی چیست؟

 

من چرا به یک وکیل خانواده نیاز دارم؟

پیشتر هم مطرح کردیم پیگیری مسائل مربوط به خانواده کمی متفاوت و پیچیده است. از طرفی تلخ ترین قسمت ماجرا اینجاست که زوجین در مقابل یکدیگر قرار میگیرند. مقابله ای که در بسیاری از موارد سرشار از تنش و جنگ است.در این میان هرکدام برای مطالبه ی حق خود می جنگند و گاه به هیچ نتیجه ای نمی رسند. راهروهایی که باید روزها و ساعت ها طی کنید تا به حق قانونی خود برسید. ناگفته نماند وضعیت روحی زوجین در چنین مواقعی مطلوب نبوده و همین به طولانی شدن امر دادرسی منجر می گردد.

در چنین مواردی انتخاب وکیل خانواده بسیار راهگشا و کارساز خواهد بود.

شما با انتخاب وکیل خانواده می توانید صفر تا صد امور خود را به او بسپارید. بنابراین دیگر نیازی به حضور در دادگاه و رویارویی با طرف مقابل نیست. وکیل شما به جای شما در دادگاه حاضر شده و تمامی امور را پیش می برد.

این یعنی صرفه جویی در وقت و هزینه ی شما و دوری از محیط متشنج دادگاه.

قبلا هم بیان کردیم مسائل مرتبط با حقوق خانواده تخصصی و پیچیده هستند. به همین دلیل دقت، دانش و تخصص بالایی طلب می کنند. شاید یک وکیل باتجربه بتواند از عهده ی آن بربیاید اما موفقیتی که وکیل خانواده در این زمینه دارد غیرقابل انکار است.

فراموش نکنید قانون در ظاهر حامی شماست اما گرفتن حق مطلبی جداگانه است. حمایت های قانونی روی کاغذ زمانی به واقعیت می پیوندند که یک وکیل باتجربه بتواند از حقوق شما دفاع کند.

 

نتیجه گیری

تجربه نشان داده حضور وکیل خانواده در دعاوی خانوادگی نقش موثرتری در حفظ حقوق زوجین ایفا می کند. ضمن اینکه روند دادرسی پرونده هم تسریع می بخشد و این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه. یک وکیل خانواده ی خوب و با تجربه در اولین قدم زوجین را به سازش دعوت می کند. در نهایت جایی که سازش چاره ساز نبود ، گزینه های قانونی را برای طرفین مطرح می نماید. اگر به دنبال یک وکیل خانواده ی خوب و باتجربه هستید ، فقط کافیست با ما در ارتباط باشید. ما بهترین گزینه ها را برای شما انتخاب کرده ایم.

 باشگاه وکلا مرجع معرفی بهترین و باتجربه ترین وکلا در ایران .

 

سوالات متداول

یک وکیل خانواده باید دوره های تخصصی خاصی را در دانشگاه بگذراند؟

خیر. در گرایش های رشته ی حقوق رشته ای به نام وکیل خانواده وجود ندارد . تخصص وکیل خانواده صرفا از طریق تجربه و مطالعه ایجاد گردیده است

تشریفات رسیدگی به دعاوی خانواده مشابه با سایر دعاوی حقوقی است؟

خیر. دعاوی خانواده تشریفات رسیدگی خاص خود را دارا هستند. از این رو توصیه می کنیم برای دعاوی خانواده خود گزینه ی وکیل خانواده انتخاب کنید تا بهتر و سریع تر به هدف برسید.

یک وکیل خانواده ی باتجربه و مطمئن را چگونه پیدا کنم؟

برای پیدا کردن یک وکیل خانواده ی باتجربه و خوب فقط کافیست به سایت باشگاه وکلا مراجعه کرده و درخواست خود را مطرح کنید. کارشناسان ما نزدیک ترین و بهترین گزینه ها را به شما معرفی خواهند کرد

من خواستار طلاق توافقی هستم و می خواهم نفقه و مهریه ی خود را به اجرا بگذارم . از طرفی می خواهم تقاضای حضانت فرزندان خود را هم مطرح کنم. مناسبت ترین گزینه برای من چیست؟

از آنجایی که تمامی دعاوی مطرح شده در حیطه ی دعاوی خانواده تعریف می شوند و معمولا به دنبال یکدیگر در دادگاه مطرح می شوند بهتر است به سراغ گزینه ی وکیل خانواده بروید. وکیل خانواده در امر دعاوی خانواده از تخصص و تجربه ی بالایی برخوردار است و با خیال راحت می توانید پرونده ی خود را به او بسپارید

چه تفاوتی میان وکیل خانواده و سایر وکلا وجود دارد؟

باید بدانید که تمامی وکلا دانش و اطلاعات عمومی نسبتا بالایی در حیطه ی حقوق و وکالت را دارا هستند. اما هنگامی که صحبت از وکیل خانواده می شود ، پای تخصص و تجربه ی خاصی در میان است. بنابراین وکیل خانواده در دعاوی خانواده از سطح دانش و تخصص بالاتری برخوردار است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد

ثبت دیدگاه شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars ( بدون امتیاز )
Loading...

نظرات کاربران